Świadomość ekologiczna w Polsce jest coraz większa. Wciąż jednak istnieje szerokie grono osób, które nie respektuje lub nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń, jakie płyną z niezrównoważonej działalności człowieka. O środowisko naturalne możemy dbać w różny sposób. Pierwszym krokiem ku temu jest prawidłowa segregacja śmieci. Warto zaznaczyć, że od 1 stycznia 2020 roku stosowanie się do zasad segregacji jest już nie tylko czynnością zalecaną, ale obowiązkową.

Jak segregować śmieci? Przede wszystkim należy zapoznać się z Jednolitym Systemem Segregacji Odpadów, który przy pomocy kolorów dokładnie określa, w jakich workach do segregacji powinny znaleźć się poszczególne odpady. System obowiązuje na terenie całego kraju, co znacznie ułatwia segregację bez względu na miejsce zamieszkania. JSSO wyróżnia pięć frakcji odpadów, stąd na rynku dostępne są worki do segregacji w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym, brązowym i czarnym.

Kolor worków na śmieci

Każdy kolor worków na śmieci przypisany jest danej grupie odpadów, które powinny znaleźć się w pojemnikach oznaczonych taką samą barwą.

Niebieski (papier) – w workach na śmieci można umieszczać opakowania i torby papierowe, wykonane z kartonu czy tektury. Niebieski worek na śmieci to także miejsce na zużytą prasę i książki. Nie wszystkie papierowe przedmioty można wrzucać do niebieskiego worka do segregacji. Mowa m.in. o zużytych chusteczkach, ręcznikach papierowych, paragonach czy zanieczyszczonych opakowaniach.

Żółty (metale i tworzywa sztuczne) – po żółty worek do segregacji powinno się sięgnąć, chcąc wyrzucić plastikowe butelki, wszelkie opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej, kartony po mleku czy sokach, puszki, reklamówki, torby, zakrętki do słoików. Podobnie jak w przypadku niebieskich worków na śmieci, w żółtych workach umieszcza się opakowania tylko oczyszczone wcześniej z resztek jedzenia.

Zielony (szkło) – zielone worki do segregacji przeznaczone są do szklanych butelek i opakowań. Do zielonych worków na śmieci zabrania się wrzucana przedmiotów wykonanych z ceramiki i porcelany, monitorów, luster czy szyb.

Brązowy (odpady BIO) – do odpadów biodegradowalnych zalicza się m.in. resztki warzyw i owoców, skoszoną trawę, liście czy naturalne drewno.

Czarny (odpady zmieszane) – czarny worek z kolei przeznaczony jest do segregacji odpadów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mięso, ryby, nabiał, sery itd. Oprócz tego do czarnych worków na śmieci można wrzucić niedopałki papierosów, paragony, zanieczyszczone ręczniki papierowe i wiele innych.

Producent worków na śmieci

Nasza firma zajmuje się produkcją trwałych worków na śmieci w różnych kolorach i pojemnościach, co znacznie ułatwia segregowanie odpadów. W trosce o środowisko, produkowane worki na śmieci stworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz kontaktu.

Leave a comment

Informacje Kontaktowe
ul. Młynek 20, 38-406 Odrzykoń podkarpackie
Pon - Pt: 6.00 - 15:00
Dojazd
Informacje Kontaktowe
ul. Młynek 20, 38-406 Odrzykoń podkarpackie
Pon - Pt: 6.00 - 15.00
Dojazd

Krosfol.pl 2024. All Rights Reserved.