Folia jest jednym z najbardziej popularnych tworzyw na rynku przetwórstwa i opakowań. Wynika to nie tylko z kwestii ekonomicznych, czyli stosunkowo niskich kosztów produkcji folii czy worków foliowych, ale wielu innych zalet. Zanim o korzyściach, warto przedstawić rodzaje worków foliowych, na jakie można natknąć się, szukając wysokiej jakości produktów. Wśród najczęściej pojawiających się propozycji, z pewnością znajdą się worki HDPE oraz LDPE.

Worki LDPE powstają z etylenu w procesie polimeryzacji. Worki LDPE tworzone są pod innym ciśnieniem niż worki HDPE, za sprawą czego cząsteczki etylenu rozkładają się równomiernie z inną gęstością. Stąd również nazwa worków foliowych HDPE i LDPE – rozwijając oba skróty, otrzymamy nazwy „low density polyethylene” oraz „high density polyethylene”. Oznacza to, iż worki HDPE charakteryzuje wysoka gęstość, z kolei LDPE niska.

Worki foliowe LDPE – zalety

Wróćmy do zalet, jakie posiadają worki LDPE. Warto przede wszystkim podkreślić, co ważne w kontekście dbania o środowisko naturalne, iż worki foliowe LDPE są rozwiązaniem ekologicznym, ponieważ mogą zostać poddane procesowi recyklingu i wrócić do sprzedaży po raz wtórny. Dużym plusem worków LDPE jest ich trwałość, wyróżniająca je na tle chociażby opakowań kartonowych czy szklanych. Foliowe worki LDPE można wykorzystywać do różnych celów – pakowania zarówno lekkich, jak i ciężkich przedmiotów (m.in. brykietu i węgla), bez ryzyka, iż worek się rozerwie. Pozwala na to trwały materiał i mocny zgrzew.

Oprócz uniwersalności, dla wielu kontrahentów zaletą jest również możliwość zapakowania do worków LDPE elementów o nieregularnych kształtach, co stanowi duże ułatwienie podczas transportowania dużej ilości towarów. Worki foliowe LDPE są wodoodporne i bardzo szczelne, dzięki czemu zapakowanym wewnątrz produktom nie zaszkodzi wilgoć, a także owady czy inne szkodniki.

Worki LDPEproducent

Firma Krosfol oferuje szeroką ofertę worków foliowych LDPE do segregacji odpadów, na brykiet, węgiel i wiele innych. Jako producent worków LDPE zadbaliśmy o różnorodność asortymentu, dlatego worki dostępne są w wielu rozmiarach oraz kolorach. Istnieje możliwość wykonania spersonalizowanego nadruku, np. loga czy napisu, na worki foliowe LDPE. Nasza firma prowadzi również recykling worków LDPE. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem, a także kontaktu, abyśmy mogli przygotować indywidualną ofertę.

Leave a comment

Informacje Kontaktowe
ul. Młynek 20, 38-406 Odrzykoń podkarpackie
Pon - Pt: 6.00 - 15:00
Dojazd
Informacje Kontaktowe
ul. Młynek 20, 38-406 Odrzykoń podkarpackie
Pon - Pt: 6.00 - 15.00
Dojazd

Krosfol.pl 2024. All Rights Reserved.